Piguły

Używanie narkotyków wiąże się z poważnymi konsekwencjami prawnymi, społecznymi, zdrowotnymi. Jednak mimo to, niektórzy decydują się na ich używanie. Nie zachęcamy nikogo do ich brania – najbezpieczniej tego nie robić. Jednak jeśli już się na to decydujesz, pamiętaj o kilku ważnych rzeczach, aby móc zminimalizować ich niepożądanych wpływ na Twoje zdrowie oraz, żeby wzięcie nie doprowadziło do śmierci Twojej lub bliskiej Ci osoby.

W Polsce posiadanie narkotyków jest nielegalne, jednak bycie pod ich wpływem nie jest przestępstwem. Dlatego, jeśli pod wpływem narkotyków poczujesz, że dzieje się z Tobą coś niedobrego lub zauważysz, że z osobą w Twoim otoczeniu jest coś nie tak, nie bój się wezwać pomocy (pogotowie 999 lub 112). Nie grożą Ci za to żadne konsekwencje prawne.

Piguły

Pod tą nazwą spotkać można różne substancje pochodzące od metamfetaminy lub amfetaminy (MDMA, PMA). Przyjmowanie ich można porównać z podrywem na imprezie silentdance, tzn. nigdy nie wiadomo, czy osoba do której podchodzimy ma ten sam rytm co my i co ważniejsze czy jej zapłon nie jest aby opóźniony. Co to oznacza? Skład piguł nie jest nigdy na sto procent znany, nie jest też znana proporcja mieszania. W związku z tym może być tak, że będziesz po przyjęciu bawić się dobrze, czuć błogość i empatię do otaczających ludzi i świata, ale… jeśli są to substancje z opóźnionym działaniem można je łatwo przedawkować, biorąc kolejną po okresie 30 minut, w których nic się nie czuło. Efekt jest taki, że substancja nagle zaczyna działać na organizm z siła pomnożoną przez ilość przyjętych kolejnych tabletek. Skutki przyjęcia są podobne do przyjęcia amfetaminy. Jeśli jednak zdecydujesz się wziąć i coś pójdzie nie tak, postępuj tak samo jak opisano to w przypadku amfetaminy. Rozluźnia, daje poczucie bliskości z ludźmi, przyspiesza puls i akcję serca.

TOP

Accessibility Toolbar