Miksy

Używanie narkotyków wiąże się z poważnymi konsekwencjami prawnymi, społecznymi, zdrowotnymi. Jednak mimo to, niektórzy decydują się na ich używanie. Nie zachęcamy nikogo do ich brania – najbezpieczniej tego nie robić. Jednak jeśli już się na to decydujesz, pamiętaj o kilku ważnych rzeczach, aby móc zminimalizować ich niepożądanych wpływ na Twoje zdrowie oraz, żeby wzięcie nie doprowadziło do śmierci Twojej lub bliskiej Ci osoby.

W Polsce posiadanie narkotyków jest nielegalne, jednak bycie pod ich wpływem nie jest przestępstwem. Dlatego, jeśli pod wpływem narkotyków poczujesz, że dzieje się z Tobą coś niedobrego lub zauważysz, że z osobą w Twoim otoczeniu jest coś nie tak, nie bój się wezwać pomocy (pogotowie 999 lub 112). Nie grożą Ci za to żadne konsekwencje prawne.

Miksowanie substancji psychoaktywnych

Staraj się nie mieszać ze sobą substancji psychoaktywnych, pamiętaj że substancje należące do tej samej grupy (depresanty, stymulanty) w połączeniu potęgują swoje działanie.

Amfetamina + kokaina: to dwa bardzo silne stymulanty, które potęgują swoje działanie. Wariuje serce, wariuje umysł. Albo wybuchniesz albo zagadasz wszystkich na śmierć. Albo nie, może staniesz… w reakcjach życiowych.
Znaczny wzrost ciśnienia, zaburzeń akcji serca. Mogą pojawić się wymioty lub chęć zwymiotowania, zawroty głowy.

Amfetamina + mefedron: to dwa bardzo silne stymulanty, które potęgują swoje działanie – również te psychotyczne (duże ryzyko występowania psychoz). Serce wali, oddech przyspiesza. W głowie lęki. Iść, uciekać, a może zemdleć? Znaczny wzrost ciśnienia, zaburzeń akcji serca. Mogą pojawić się wymioty lub chęć zwymiotowania, zawroty głowy.

Amfetamia + mdma: To również dwie substancje z tej samej grupy o nieco innym potencjale. Tańczę, biegam, kocham. Wszystkich, wszystko. Czuję ciepło, w sercu, głowie…hmm chyba się przegrzewam. Znaczny wzrost ciśnienia, przyspieszenie akcji serca, duże ryzyko odwodnienia.

Amfetamina + marihuana: mniej napięcia więcej spięcia. To połączenie może niwelować nieprzyjemne napięcie poamfetaminowe, ale może też wzmóc lęki i paranoje. Może pojawić się zaburzenie akcji serca, zaburzenia ciśnienia, oddechu.

Kokaina + marihuana: łagodniejsze działanie kokainy, ale serce może zabić niekoniecznie w rytmie cza cza. Mogą pojawiać się zaburzenia akcji serca, oddechu.

Mefedron + marihuana: może wzmocnić stany psychotyczne, wzmocnić poczucie odprężenia i euforii. Może też być tak, że działania obu substancji będą się zbijać wzajemnie. Serce może zadygotać.

Mdma + marihuana: mogą wystąpić mocniejsze omamy i/lub halucynacje. Wzmożenie odprężenia.

Mdma + kokaina: uwaga na przegrzanie organizmu i serce.

Dopalacze + którakolwiek substancja: nie wiadomo. Można oszaleć, zwariować, nie poczuć nic.

Alkohol + marihuana: obie substancje są depresantami, mogą potęgować swoje działania. Marihuana zadziała szybciej niż alkohol w związku z tym jest większe prawdopodobieństwo, że pijąc i paląc przedawkujesz obie substancje.

Alkohol + amfetamina: amfetamina przyspiesza funkcje życiowe i m.in. metabolizację. Po przyjęciu jej w trakcie picia alkoholu lub po nim, poczujesz otrzeźwienie. Wypijany kolejny alkohol nie będzie dawał poczucia upicia się. Kontroluj wtedy swoje picie: po pierwsze, z uwagi na większe prawdopodobieństwo odwodnienia się, po drugie zdarza się tzw. efekt przepicia amfetaminy – kończy się on nieprzyjemnie, zapaścią i niezbędna jest interwencja medyczna.

Alkohol + mefedron: podobnie jak w przypadku amfetaminy – mefedron przyspiesza metabolizację i może powodować nieodczuwanie wpływu wypijanego alkoholu. Z drugiej strony, przyjęty mefedron, gdy jest się pijanym podbija (łącznie z alkoholem) niebezpiecznie ciśnienie. Mogą pojawiać się bóle głowy, szum w uszach, omdlenia, znaczne podniesienie temperatury ciała.

Alkohol + kokaina: zdarza się, że łączenie to występuje przed wzięciem kokainy, jej „wejście” jest odczuwane przyjemniej. Kokaina działa dość krótko i również przyspiesza akcję serca, metabolizację i inne funkcje życiowe. Możesz pijąc alkohol nie czuć jego skutków, aż do zejścia kokainy. Możesz wtedy doświadczać silnych stanów depresyjnych, zaburzeń akcji serca, co w skrajnych sytuacjach może doprowadzić do śmierci.

Alkohol + mdma: połączenie może spowodować szybsze odwodnienie. Dodatkowo alkohol niweluje działanie euforyzujące mdma. Może pojawić się poczucie ciągłego powtarzania tej samej czynności.

Alkohol + dopalacze: w zależności od rodzaju „dopalacza” może zadziałać różnie. Generalnie to ruletka. Mogą pojawić się zaburzenia akcji serca, odwodnienia, wzmacnianie swego działania lub niwelowanie go.

TOP

Accessibility Toolbar