MDMA

Używanie narkotyków wiąże się z poważnymi konsekwencjami prawnymi, społecznymi, zdrowotnymi. Jednak mimo to, niektórzy decydują się na ich używanie. Nie zachęcamy nikogo do ich brania – najbezpieczniej tego nie robić. Jednak jeśli już się na to decydujesz, pamiętaj o kilku ważnych rzeczach, aby móc zminimalizować ich niepożądanych wpływ na Twoje zdrowie oraz, żeby wzięcie nie doprowadziło do śmierci Twojej lub bliskiej Ci osoby.

W Polsce posiadanie narkotyków jest nielegalne, jednak bycie pod ich wpływem nie jest przestępstwem. Dlatego, jeśli pod wpływem narkotyków poczujesz, że dzieje się z Tobą coś niedobrego lub zauważysz, że z osobą w Twoim otoczeniu jest coś nie tak, nie bój się wezwać pomocy (pogotowie 999 lub 112). Nie grożą Ci za to żadne konsekwencje prawne.

W poczuciu wszechmiłości: o MDMA

Działa silnie euforyzująco. Wzmaga empatię, poczucie przynależności grupowej i jedności. Można doświadczyć stanu maleńkości problemów i trudności wobec wszechogarniającego dobra i zjednoczenia. Warto przy tym pamiętać, że te małe kryształki, tudzież tabletki, należą do amfetamin halucynogennych, więc w przypadku, gdy zdecydujesz się na ich użycie zachowaj zasady bezpieczniejszego przyjęcia wymienione w przypadku amfetaminy (ryzyko odwodnienia, szczękościsku, zachwiania ciepłoty ciała). Dodatkowo, z uwagi na to, że nigdy do końca nie wiadomo czym jest kupowana tabletka, warto dawkować ją sobie z rozwagą. Po przyjęciu jednej dawki nie połykaj od razu następnej, poczekaj minimum 60 minut. Zdarzały się na rynku tabletki z opóźnionym czasem działania (do 50 minut od przyjęcia), a co za tym idzie przyjmowanie kolejnych tabletek w czasie krótszym niż 50 minut mogło spowodować skumulowanie ich działania i przedawkowanie. MDMA może pobudzać seksualnie i wyostrzać odczuwanie bodźców dotykowych. Bądź łaskaw dla swego serca- pobudzenie plus podniecenie może spowodować zaburzenia akcji serca.

TOP

Accessibility Toolbar