GBL

Używanie narkotyków wiąże się z poważnymi konsekwencjami prawnymi, społecznymi, zdrowotnymi. Jednak mimo to, niektórzy decydują się na ich używanie. Nie zachęcamy nikogo do ich brania – najbezpieczniej tego nie robić. Jednak jeśli już się na to decydujesz, pamiętaj o kilku ważnych rzeczach, aby móc zminimalizować ich niepożądanych wpływ na Twoje zdrowie oraz, żeby wzięcie nie doprowadziło do śmierci Twojej lub bliskiej Ci osoby.

W Polsce posiadanie narkotyków jest nielegalne, jednak bycie pod ich wpływem nie jest przestępstwem. Dlatego, jeśli pod wpływem narkotyków poczujesz, że dzieje się z Tobą coś niedobrego lub zauważysz, że z osobą w Twoim otoczeniu jest coś nie tak, nie bój się wezwać pomocy (pogotowie 999 lub 112). Nie grożą Ci za to żadne konsekwencje prawne.

Bez napinki mięśniowej, czyli GBL

Działa rozluźniającą, wyciszająco, w niewielkiej dawce wzmaga podniecenie seksualne. Ma postać płynu bezbarwnego (lub lekko żółtawego), bezzapachowego i bezsmakowego. Stan po nim można porównać do stanu rauszu alkoholowego. Przyjęty w za wysokiej dawce może powodować omdlenia, śpiączki. Można go przedawkować ze skutkiem śmiertelnym. To substancje z tej samej grupy, co alkohol - w związku z czym unikaj mieszania ich. Jeśli zamierzasz spróbować - zaczynaj od bardzo małych dawek, żeby sprawdzić jak na Ciebie zadziała. Z uwagi na to, że ma postać płynu, bywa stosowany jako tzw. „pigułka gwałtu” - może być bez Twojej wiedzy dodany do jedzenia, gumy do żucia bądź napoju.

TOP

Accessibility Toolbar