Amfetamina

Używanie narkotyków wiąże się z poważnymi konsekwencjami prawnymi, społecznymi, zdrowotnymi. Jednak mimo to, niektórzy decydują się na ich używanie. Nie zachęcamy nikogo do ich brania – najbezpieczniej tego nie robić. Jednak jeśli już się na to decydujesz, pamiętaj o kilku ważnych rzeczach, aby móc zminimalizować ich niepożądanych wpływ na Twoje zdrowie oraz, żeby wzięcie nie doprowadziło do śmierci Twojej lub bliskiej Ci osoby.

W Polsce posiadanie narkotyków jest nielegalne, jednak bycie pod ich wpływem nie jest przestępstwem. Dlatego, jeśli pod wpływem narkotyków poczujesz, że dzieje się z Tobą coś niedobrego lub zauważysz, że z osobą w Twoim otoczeniu jest coś nie tak, nie bój się wezwać pomocy (pogotowie 999 lub 112). Nie grożą Ci za to żadne konsekwencje prawne.

W obrębie nosa, krótko o amfetaminie

To silny stymulant. Euforia to raczej nie jej drugiej imię. Bardziej pasowało by słowo „napinka”. Działa już po kilku/kilkunastu sekundach, w zależności od sposobu przyjęcia. Nie powinna być koloru śnieżnobiałego. Amfetamina ma zabarwienie lekko żółte, bądź brązowożółte. Wyostrza koncentrację, pobudza ruchowo. Niby wszystko fajnie, ale… czynność której się oddasz może stać się na kilka godzin Twoim przekleństwem. Napięcie spowodowane amfetaminą często przeradza się w natrętne powtarzanie danej czynności (tj. rozczesywanie włosów, robienie makijażu, wyciskanie porów na twarzy/ciele, taniec, nakręcanie zegarka, rozkręcanie komputera i wiele wiele innych). Powiesz: ale będę wtedy rozmowny, zabawny. Nie chcemy nikogo martwić, ale to głównie osoba pod wpływem ma takie poczucie, lub inni rozmówcy, którzy są „po”. Nie sugeruj się historiami znajomych, czy znajomych znajomych – decydując się na amfetaminę zacznij od jak najmniejszej dawki i sprawdź jak na Ciebie działa. Zadbaj też o to, żeby się nie odwodnić. Pij regularnie wodę (najlepiej niegazowaną), ale nie więcej niż dużą szklankę (pół litra) na około 45 minut. Możesz też zaopatrzyć się w kwaśne cukierki, które uruchomią odruch wydzielania i przełykania śliny. W razie szczękościsku żuj gumę – pomoże to rozluźnić zaciśnięte mięśnie żuchwy. Staraj się nie mieszać amfetaminy z alkoholem. Pity przez cały czas działania amfetaminy (4-6 godzin) może spowodować omdlenia wynikające z zatrucia alkoholem, gdy amfetamina przestanie działać. Nie warto budzić się na oddziale szpitalnym. Jeśli zdecydujesz się na donosowe używanie amfetaminy – używaj dziurek od nosa zamiennie. Nie obciążaj tylko jednej – amfetamina podrażnia błonę śluzową w nosie, może powodować krwawienie. Jeśli pod wpływem amfetaminy zdecydujesz się na kontakt seksualny pamiętaj, że amfetamina może zadziałać dwojako: możesz pod jej wpływem nie być w stanie uzyskać erekcji lub erekcja nie ustąpi przez dłuższy czas, w skrajnym przypadku przez cały czas działania amfetaminy na Twój organizm. Amfetamina wzmaga też napięcie i seks może stać się próbą rozładowania tego napięcia, a nie przyjemnością.

TOP

Accessibility Toolbar