Jeśli uważasz nasze działania za wartościowe - pomóż nam je realizować.

Streetopcja

Streetworking skierowany do młodzieży i młodych dorosłych

Działania w ramach STREETOPCJI skierowane są do młodych osób, w wieku 15-26 lat, które z różnych powodów spędzają czas na ulicach Warszawy, w szczególności na terenie warszawskiego centrum. Czasem jest tak, że młodzi ludzie mają jakąś pasję czy pomysły, ale brakuje im miejsca, środków lub wsparcia, aby je realizować. Czasem też jest tak, że chcą z kimś pogadać o swoich kłopotach bez obaw, że będą oceniani i otrzymają „złote rady”, które w ogóle do nich nie pasują.

Jesteśmy po to, by wspierać młodych ludzi w ich pomysłach na siebie, na własne życie.

Akceptujemy ludzi takimi, jacy są i nie chcemy nikogo zmieniać. Nie uważamy, że mamy jedynie słuszny pogląd na życie. Pomagamy tylko wtedy, gdy ktoś tego chce – nic na siłę. Wierzymy w to, że młodzież ma swój rozum i może mieć swój pomysł na życie – czasem potrzebuje tylko trochę wsparcia i pomocy. Traktujemy młodych ludzi poważnie i chcemy ich słuchać. Szanujemy także ich prawo do prywatności i dbamy o dyskrecję.

Co proponujemy?

  • wspólne spędzanie czasu – można z nami za darmo pójść na bilard, kręgle lub do kina, do parku linowego, ugotować coś smacznego itp.,
  • wspólne rozmowy i dyskusje - tak po prostu lub o ważnych sprawach,
  • pomoc i wsparcie w trudnych sytuacjach,
  • wsparcie w powrocie do edukacji,
  • wsparcie w znalezieniu pracy,
  • poradnictwo socjalne,
  • mediację rówieśniczą,
  • mediację w konfliktach rodzinnych,
  • pomoc w problemach prawnych,
  • pomoc w kłopotach związanych z uzależnieniem.

Chętnie dzielimy się też naszą wiedzą dotyczącą edukacji seksualnej, zdrowia seksualnego, profilaktyki HIV/AIDS itp. Można otrzymać od nas bezpłatnie ulotki dotyczące tych zagadnień oraz prezerwatywy czy różne gadżety profilaktyczne. Jesteśmy otwarci na propozycje i potrzeby młodych ludzi. Można opowiedzieć nam o swoim pomyśle i wspólnie poszukamy sposobów na jego realizację.

Jak się z nami skontaktować? Gdzie nas znaleźć?

ULICA

Streetworkerów i streetworkerki STACJI można spotkać w centrum Warszawy.

DYŻUR STACJONARNY

W każdy wtorek w godzinach 18.00-20.00 oraz w każdy piątek w godzinach 18.00-21.00 zapraszamy młodych ludzi na dyżur stacjonarny do naszego lokalu na ul. Hożej 62/69 – u nas można spędzić czas w swobodnej i przyjaznej atmosferze, otrzymać pomoc i wsparcie.

KONTAKT TELEFONICZNY

Można też się z nami skontaktować pod numerem 507 540 887. Wystarczy puścić sygnał lub SMS – możemy oddzwonić, jeśli ktoś nie ma nic na koncie.

KONTAKT MAILOWY

Można również skontaktować się z nami mailowo: maciej.kepka@programstacja.org.pl

Osoba koordynująca projekt:

Maciej Kępka


W 2020 roku projekt jest współfinansowany przez m.st. Warszawa - Urząd Dzielnicy Śródmieście m.st Warszawy.

TOP

Accessibility Toolbar