Jeśli uważasz nasze działania za wartościowe - pomóż nam je realizować.

Let’s talk about sex

Coroczna edukacyjna gra miejska odbywająca się na terenie Śródmieścia

EDYCJA SIÓDMA GRY MIEJSKIEJ BYŁA OSTATNIĄ EDYCJĄ TEGO WYDARZENIA. AKTUALNIE PROJEKT NIE JEST REALIZOWANY.

Idea gry miejskiej

Gra miejska "Let’s talk about sex!" jest autorskim pomysłem zespołu STACJI. Na co dzień pracujemy metodą partyworkerkingu i streetworkerkingu – w środowisku, tam, gdzie ludzie spędzają czas, bawią się. Pomyśleliśmy, że edukację seksualną i profilaktykę HIV/AIDS również warto przenieść na ulicę, w przestrzeń miejską, ale trochę w innej formie. Najważniejszym celem gry jest edukacja i oswojenie uczestników z myślą, że o seksualności można mówić otwarcie, bez skrępowania - i na serio i w formie zabawy. Przygotowane zadania na poszczególnych punktach mają w ciekawy i przystępny sposób przekazywać młodym ludziom wiedzę, o której nadal nie mówi się głośno.

Kilka słów o historii

Pierwsza edycja gry zrealizowana została w 2011 roku w ramach VI Ogólnopolskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych (OFIP 2011). Od tego momentu kontynuujemy tę inicjatywę corocznie na przełomie września i października. Każda kolejna edycja ma nowy motyw przewodni, a na uczestników czekają zupełnie nowe zadania do wykonania. Gra miejska "Let's talk about sex! otrzymała w 2013 roku nagrodę S3KTOR dla najlepszej inicjatywy pozarządowej Warszawy 2012 roku w kategorii Edukacja.

Mamy świadomość, że seks i sprawy z nim związane to temat rzeka.
W gąszczu informacji łatwo się pogubić, co jest prawdą, a co mitem.

Partnerzy

Jednym z ważnych celów gry jest pokazanie uczestnikom/czkom, że istnieje wiele organizacji pozarządowych, oferujących rzetelną edukację, ale także wsparcie i pomoc w trudnych sytuacjach życiowych. Dlatego nasza gra nie mogłaby istnieć bez organizacji partnerskich – ludzi, którzy na co dzień pracują na rzecz pozytywnych zmian.

Do tej pory podczas realizacji gry współpracowaliśmy z:

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

Osoba koordynująca projekt:

Katarzyna KałuskaSprawozdanie z gry miejskiej "Let's talk about sex" 2013

Edycja siódma gry miejskiej była ostatnią edycją tego wydarzenia. Aktualnie projekt nie jest realizowany.
TOP

Accessibility Toolbar