Jeśli uważasz nasze działania za wartościowe - pomóż nam je realizować.

Let’s talk about sex

Gra miejska Let’s talk about sex jest autorskim pomysłem zespołu STACJI. Codziennie pracujemy partyworkersko, streetworkersko – w środowisku – tam, gdzie ludzie spędzają czas, bawią się. Pomyśleliśmy, że edukację seksualną i profilaktykę HIV/AIDS również warto przenieść na ulicę, w przestrzeń miejską, ale trochę w innej formie. Mamy świadomość tego, że seks i sprawy z nim związane to tematy rzeka. W gąszczu informacji łatwo się pogubić i odgadnąć, co jest prawdą, a co mitem. Wychodzimy temu naprzeciw – nasi/nasze streetworkerzy/erki oraz partyworkerzy/erki Programu STACJA w czasie gry dzielą się swoją rzetelną wiedzą ze wszystkimi, którzy chcą wziąć w niej udział.

Grę organizujemy co roku na przełomie września i października. Jest całkowicie bezpłatna, przeznaczona dla osób powyżej 15 roku życia. Na grę zawsze można zabrać znajomych i wyruszyć krętą drogą po przydatne informacje i zaskakujące ciekawostki. Warto przyjść i przekonać się, że o seksie można mówić inaczej!

Kilka słów o historii gry

Pierwsza edycja gry zrealizowana została w 2011 roku w ramach VI Ogólnopolskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych (OFIP 2011). Druga – odbyła się 28 września 2012 roku, przyciągnęła nowych uczestników i uwagę mediów (m.in. Antyradio, Radio Kolor, Nasze Miasto). Za ubiegłoroczną grę otrzymaliśmy nagrodę S3KTOR dla najlepszej inicjatywy pozarządowej Warszawy 2012 roku w kategorii Edukacja.

Partnerzy gry

Jednym z ważnych celów gry jest pokazanie uczestnikom/czkom, że istnieje wiele organizacji pozarządowych, oferujących rzetelną edukację, ale także wsparcie i pomoc w trudnych sytuacjach życiowych. Dlatego nasza gra nie mogłaby istnieć bez organizacji partnerskich – ludzi, którzy na co dzień pracują na rzecz pozytywnych zmian. W tym dniu łączymy siły i rozmawiamy z mieszkańcami/kami Warszawy przez cały dzień o seksie.

Do tej pory podczas realizacji gry współpracowaliśmy z:

Osoba koordynująca projekt:

Katarzyna Kałuska

Wiceprezeska Stowarzyszenia Program STACJA. Z wykształcenia jestem socjolożką i absolwentką polityki społecznej. Do STACJI dołączyłam w 2013 roku, zasilając zespół partyworkerski. Obecnie poza pracą w projekcie zajmuję się również koordynowaniem działań edukacyjno-profilaktycznych…Sprawozdanie z gry miejskiej "Let's talk about sex" 2013

W latach 2015-2017 gra miejska jest realizowana w ramach projektu "Licencjat z profilaktyki, czyli trzyletni projekt profilaktyki HIV i STI wśród studentów/ek", współfinansowanego przez m.st. Warszawa.

Więcej informacji o projekcie: www.polaczenia.org.pl

TOP