Jeśli uważasz nasze działania za wartościowe - pomóż nam je realizować.

Działania na imprezach masowych

Przystanek Woodstock

Od 2012 roku jesteśmy na Przystanku Woodstock. Nasze stoisko znajduje się w Pasażu NGO.
Więcej informacji o tym, co robimy na Woodstocku można znaleźć na naszych corocznych raportach oraz w galerii zdjęć i filmów.

Woodstock 2012 – czyli nasze Woodstockowe początki

We współpracy z Towarzystwem Rozwoju Rodziny z Zielonej Góry, Stowarzyszenie prowadziło działania profilaktyczne dotyczące edukacji seksualnej podczas Festiwalu Przystanek Woodstock. Członkowie Stowarzyszenia realizowali dyżury partyworkerskie.
Partyworkerzy/ki pracowali/ły na stoisku profilaktycznym, umieszczonym na specjalnie przygotowanym, przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, pasażu dla ngo. Zachęcali/ły do rozmów na tematy związane z HIV/AIDS, profilaktyką, antykoncepcją, bezpieczniejszymi zachowaniami seksualnymi itp. Odpowiadali na pytania osób zainteresowanych.
Osoby zainteresowane otrzymywały bezpłatne prezerwatywy i lubrykanty – wraz z krótkim komentarzem oraz instrukcją ich prawidłowego używania.
Podczas naszych wspólnych działań z TRR na Przystanku dotarliśmy ofertą do ok. 6000 młodych osób.

Współpraca

Podczas działań na Woodstocku co roku współpracujemy z organizacjami działającymi w obszarze edukacji seksualnej - ze Stowarzyszeniem Lambda Warszawa oraz Towarzystwem Rozwoju Rodziny z Zielonej Góry, dzięki czemu wzmacniamy swoje działania i uzupełniamy się nawzajem tworząc pełną, szeroką i bezpłatną ofertę dla Woodstockowiczów i Woodstockowiczek.

Osoba koordynująca projekt:

Katarzyna Kałuska

Wiceprezeska Stowarzyszenia Program STACJA. Z wykształcenia jestem socjolożką i absolwentką polityki społecznej. Do STACJI dołączyłam w 2013 roku, zasilając zespół partyworkerski. Obecnie poza pracą w projekcie zajmuję się również koordynowaniem działań edukacyjno-profilaktycznych…W 2016 roku wyjazd na Przystanek Woodstock został dofinansowany ze środków Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii.
TOP